Milí rodičia, tu si môžete stiahnúť dotazník o bezinfekčnosti a v pondelok ho vyplnený odovzdať v škole
/tí, ktorí nemajú možnosť si dotazník vytlačiť doma, vyplnia ho v pondelok ráno pri príchode žiaka do školy/
klik: dotaznik_rod..docx
Milí rodičia, tu si môžete stiahnúť dotazník o bezinfekčnosti a v pondelok ho vyplnený odovzdať v škole
/tí, ktorí nemajú možnosť si dotazník vytlačiť doma, vyplnia ho v pondelok ráno pri príchode žiaka do školy/
klik: dotaznik_rod..docx
Vážení rodičia, na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a Rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Vám oznamujeme, že naša škola obnovuje prevádzku
od 1. 6. 2020
Prevádzku škôl je možné spustiť v rozmedzí :
1. – 9. ročník ZŠ pre žiakov s TP,
Prípravný - 10.ročník ŠZŠ pre žiakov s TP
Základná škola pri zdravotníckom zariadení
Prevádzka našej školy bude prebiehať od 7.00 do 15.00 hod.
Pri organizácii výchovno-vzdelávacieho procesu škola zváži všetky personálne, materiálne, priestorové možnosti a aktuálnu hygienicko-epidemiologickú situáciu, aby návrat do našej školy bol čo najbezpečnejší pre Vás, Vaše deti aj pre ich učiteľov, asistentov, vychovávateľov a ostatných zamestnancov.
Povinnosti a informácie pre zákonných zástupcov:
1.Škola prešla dezinfekciou ionizačným procesom.
2. Prvý deň žiak vstupuje do školy len na základe vyplneného dotazníka o bezinfekčnosti. / príp. pred vstupom do školy ho rodič vyplní tr. učiteľovi/, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do školy v trvaní viac ako tri dni vypíše nové písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. V prípade ochorenia dieťaťa a následnej neprítomnosti v škole môže dieťa znova nastúpiť do školy len s novým podpísaným vyhlásením o dezinfekčnosti, ale až od nového týždňa.
3. Vyučovanie bude prebiehať v ucelených uzavretých skupinách v počte 5 žiakov/max 6/ – nemenný kolektív. Ak by sa zmenil tento počet, t.j. že by sa nahlásili 1 alebo 2 deti, ktoré teraz dobrovoľne ostali doma, konečné rozhodnutie o prijatí má riaditeľ, pretože sú vytvorené skupiny detí, ktoré by sa nemali meniť. A dieťa by mohlo nastúpiť až na nasledujúci nový týždeň, nie v priebehu týždňa ( napr. rodič sa v stredu rozhodne, že dieťa pôjde do školy. Nastúpiť nemôže hneď štvrtok, ale budúci týždeň v pondelok.) Riaditeľ zváži v prípade nízkych počtov žiakov zmenu skupiny. K zmene príde až v nasledujúcom týždni po dosiahnutí nízkeho počtu žiakov (napr. skupina A sa v stredu zmenší na 2 žiakov, skupina B na 3 žiakov, v pondelok - nasledujúci týždeň sa tieto skupiny spoja).
4. Ráno pri príchode do školy prebehne vstupná dezinfekcia a meranie teploty každého žiaka, rodičia do školy nevstupujú, čakajú za výsledkom teploty na školskom dvore. Teplota 37,2°C je neprípustná pre vstup do budovy a dieťa je okamžite vrátené rodičom alebo umiestnené do miestnosti, kde vyčká, kým si ho rodič nevyzdvihne. Samozrejme s dozorom. Upozorňujeme rodičov, že počas júna im nebude umožnený vstup do vnútorných priestorov budovy školy ani v ranných ani v popoludňajších hodinách.
5. Žiak musí mať so sebou 2 rúška- okrem žiakov s autizmom a PAS ( jedno na sebe a náhradné, vhodne zabalené a chránené). Pribaľte aj jeden sáčok navyše, aby si dieťa mohlo svoje rúško v školskej jedálni odložiť a neumazať, hygienické potreby vo vrecúšku /toaletný papier, mokré a suché vreckovky/.
6. Každý deň budú 4 vyučovacie hodiny do 11.40 hod. potom žiaci odchádzajú na obed v 1. zmene tí čo nenavštevujú ŠKD a domov, žiaci navštevujúci ŠKD majú obed v 2. zmene a následne ŠKD do 15.00 hod.
7. V triede žiaci nebudú nosiť rúško. Rúško budú používať pri prechodoch cez chodbu, na toaletu, do jedálne a pod. Pri vyučovaní vonku a na školskom dvore, každá trieda bude na inom stanovišti príp.podľa miestnych podmienok sa skupiny žiakov vonku budú intervalovo striedať.
Metódy a obsah vzdelávacích a záujmových činností je nevyhnutné prispôsobiť zloženiu konkrétnej skupiny, vzhľadom na vek žiakov a úroveň ich vedomostí, znalostí a zručností, podľa pokynov MŠ SR.
Obsah a formu všetkých vzdelávacích a záujmových činností bude voliť vyučujúci tak, aby boli zaistené hygienicko – epidemiologické opatrenia.
Pedagogickí zamestnanci a ostatní zamestnanci školy v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami a podľa svojho uváženia a možností zabezpečia rozstupy medzi žiakmi pri výchovno – vzdelávacom procese.
8. Prinášanie a výber dieťaťa zo školy a ŠKD bude umožnený len členom rodiny žijúcim v spoločnej domácnosti. Vyzdvihnutie dieťaťa nahlásite zvončekom a dieťa vám dopraví poverená osoba na školský dvor /asistent, vychovávateľka, učiteľ, zdr.personál/, keďže vstup do školy je zakázaný.
9. Každý deň bude zabezpečená dezinfekcia v triedach, na toaletách, v šk.jedálni , na chodbách a v šatni.
10. Zabezpečené je stravovanie v školskej jedálni v zmysle usmernení RÚVZ a MŠVVaŠ SR.
11.V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje rodič príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou rodiča, zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.
12. Žiaci, ktorí nenastúpia na vzdelávanie pokračujú v online - dištančnom vzdelávaní zaužívaným
spôsobom podľa pokynov tr. uč. a vyučujúcich.
Veríme, že spoločnými silami nasledujúce obdobie zvládneme, a že si žiaci školu aspoň v mesiaci jún užijú – aj keď v trochu inej podobe.
Viac klik: Upravujuce_podmienky_otvorenia_SS.docx
Ďakujeme za pochopenie. vedenie školy
Vo Vranove n/T., 01.06.2020
Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súlade s opatrením Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/4204/2020 z 22. 5. 2020
s účinnosťou od 1. júna 2020
a) obnovuje školské vyučovanie, ak tak rozhodne zriaďovateľ,
1.v materských školách,
2.v materských školách pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,
3.v materských školách pri zdravotníckych zariadeniach,
4.v základných školách na účel výchovy a vzdelávania žiakov nultého ročníka a prvého až piateho ročníka a na účel konania komisionálnych skúšok a jazykových skúšok,
5.v základných školách pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na účel výchovy a vzdelávania žiakov prípravného ročníka a prvého až deviateho ročníka,
6.v základných školách pri zdravotníckych zariadeniach na účel výchovy a vzdelávania žiakoch prvého až deviateho ročníka,
b) obnovuje školské vyučovanie v stredných školách na účel konania komisionálnych skúšok, jazykových skúšok, prijímacích skúšok a ukončovania výchovy a vzdelávania v dennej a externej forme štúdia (maturitné skúšky, záverečné skúšky, záverečné pomaturitné skúšky a absolventské skúšky) a na účel skúšok odbornej spôsobilosti na výkon povolania,
c) obnovuje školské vyučovanie v jazykových školách na účel konania štátnej jazykovej skúšky,
d) obnovuje prevádzku školských klubov detí, ak tak rozhodne zriaďovateľ,
e) obnovuje prevádzku zariadení školského stravovania.
1.Mimoriadne prerušenie školského vyučovania v materských školách a materských školách pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami sa považuje za zachované, ak zriaďovateľ rozhodne o otvorení školy a
1.1. zákonný zástupca dieťaťa neprejaví záujem o výchovu dieťaťa v škole z dôvodu obavy ozdravie dieťaťa alebo
1.2. zákonný zástupca dieťaťa prejaví záujem o výchovu dieťaťa v škole, ale dieťa nie je možné umiestniť z kapacitných dôvodov.
2.Mimoriadne prerušenie školského vyučovania v základných školách a základných školách pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami sa považuje za zachované, ak
2.1. ide o žiakov prvých až piatych ročníkov, zriaďovateľ rozhodol o otvorení školy a zákonný zástupca neprejaví záujem o výchovu a vzdelávanie žiaka v škole z dôvodu obavy ozdravie žiaka alebo
2.2. ide o žiakov prvých až piatych ročníkov, zriaďovateľ rozhodol o otvorení školy, zákonný zástupca prejaví záujem o výchovu a vzdelávanie žiaka v škole, ale žiaka nie je možné umiestniť z kapacitných dôvodov.
3.Zriaďovateľ určí spôsob a termín na prejavenie záujmu zákonného zástupcu o umiestnenie dieťaťa alebo žiaka do materskej školy, materskej školy pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, základnej školy alebo základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
4.Zriaďovateľumiestni dieťa alebo žiaka v škole prednostne podľa poradia týchto kritérií
4.1. ide o deti zdravotníckych pracovníkov, príslušníkov Policajného zboru, príslušníkov Hasičského a záchranného zboru alebo príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
4.2. ide o deti rodičov, ktorí vykonávajú prácu na pracovisku,
4.3. ide o deti, ktoré majú od 1. septembra 2020 začať plniť povinnú školskú dochádzku,
4.4. ďalšie kritériá určené zriaďovateľom.
5.Deti možno umiestniť v materskej škole alebo v materskej škole pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami do skupín s počtom najviac 15detí.
6.Žiakov možno umiestniť v základnej škole alebo v základnej škole pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami do skupín s počtom najviac 20 žiakov.
7.Materská škola a materská škola pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami oznámi územne príslušnému okresnému úradu v sídle kraja na účely poskytovania ošetrovného údaje o deťoch umiestnených do materských škôl a materských škôl pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v rozsahu a spôsobom určenom Sociálnou poisťovňou podľa stavu
7.1. k 30. júnu 2020 v termíne do 3. júla 2020; okresný úrad v sídle kraja tieto údaje oznámi Sociálnej poisťovni do 10. júla 2020,
7.2. k 31. júlu 2020 v termíne do 3. augusta 2020; okresný úrad v sídle kraja tieto údaje oznámi Sociálnej poisťovni do 10. augusta 2020,
7.3. k 31. augustu 2020 v termíne do 3. septembra 2020; okresný úrad v sídle kraja tieto údaje oznámi Sociálnej poisťovni do 10. septembra 2020.
8.Základná škola a základná škola pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami oznámi územne príslušnému okresnému úradu v sídle kraja na účely poskytovania ošetrovného údaje o žiakoch umiestnených do základných škôl a základných škôl pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v rozsahu a spôsobom určenom Sociálnou poisťovňou podľa stavu k 30. júnu 2020 v termíne do 3. júla 2020. Okresný úrad v sídle kraja tieto údaje oznámi Sociálnej poisťovni do 10. júla 2020.
9.Riaditelia škôl naďalej zabezpečia dištančné vzdelávanie pre žiakov šiestych až deviatych ročníkov a pre žiakov prvých až piatych ročníkov, ktorí nebudú umiestnení v škole, v rozsahu a forme, ktoré umožňujú personálne a technické možnosti školy.
10.Na výchovu a vzdelávanie v školách a školských zariadeniach sa primerane vzťahujú ustanovenia príslušných právnych predpisov a rozhodnutí, ak toto rozhodnutie neustanovuje inak. Odôvodnenie: Minister školstva, vedy, výskumu a športu na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/2576/2020 rozhodnutím č. 2020/10610:1-A1030 z 26. 3. 2020 -mimoriadne prerušil školské vyučovanie v š kolách od 30. marca 2020 do odvolania,-mimoriadne prerušil prevádzku školských zariadení okrem diagnostických centier, reedukačných centier a liečebno-výchovných sanatórií od 30. marca 2020 do odvolania. Úrad verejného zdravotníctva SR opatrením č. OLP/4204/2020 z22. 5. 2020 rozšíril výnimku z uzatvorenia zariadení pre deti a mládež podľa § 24 zákona č. 355/2007 Z. z. nariadeného opatrením č.OLP/4083/2020 z19. 5. 2020 o školy a školské zariadenia uvedené vo výroku tohto rozhodnutia.
klik: organizacia_a_podmienky_vychovy_a_vzdelavania_MS_do_konca_sk.roka_2019-2020.pdf
organizacia_a_podmienky_vychovy_a_vzdelavania_ZS_do_konca_sk.roka_2019-2020.pdf
Branislav Gröhling minister školstva, vedy, výskumu a šport
Milé deti, milí rodičia,
už k nám prišlo krásne slnečné počasie a zaiste mnohí z vás už trávia svoj čas vonku. My sme si pre vás aj tento týždeň pripravili nápady, ktorými môžete svoje dni obohatiť.
Ak budete mať chuť na niečo chutné, môžete si spolu s rodičmi upiecť našu jednoduchú bábovku. Tiež sa môžete zabaviť s lietajúcou pingpongovou loptičkou. A ak sa vám páčia kvety, ale nechce sa vám o ne starať a polievať ich, môžete si spolu s nami vytvoriť milý kaktus, ktorý vám zaručene nikdy nezvädne.
Ak sa aj vy inšpirujete našimi nápadmi, môžete nám fotky vašich výtvorov zaslať na emailovú adresu: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme vám všetkým krásny slnečný týždeň!
Kaktus
Ak si chcete svoju izbu skrášliť kvietkom, ktorý vám bude robiť radosť veľmi dlho a navyše sa o neho netreba ani starať, stačí, ak si pri prechádzke vonku nazbierate zopár väčších kamienkov. A potom už len postupujte podľa tohto návodu.
Potrebujeme: kamene, zelenú farbu, bielu farbu, štetec, kvetináč, pohyblivé oči a menšie kamienky alebo piesok.
Farebná bábovka
Túto chutnú bábovku si môžete spolu s rodičmi rýchlo pripraviť.
Potrebujeme: 4 vajcia, 150 ml oleja, 3 pudingy (rôzne chute a farby), kypriaci prášok, vanilkový cukor, 150 g kryštálový cukor, forma na bábovku.
Lietajúca loptička
Videli ste už lietať pingpongovú loptičku? Nie? Môžete si teraz spolu s nami vyrobiť toto strašidielko, ktoré naučí aj vašu loptičku lietať.
Potrebujeme: farebný výkres, slamku, pingpongovú loptičku, lepidlo, nožnice, pravítko, ceruzku, lepiacu pásku a tanier (alebo iný tvar kruhu, ktorý obkreslíme).
A teraz sa pozerajte! Strašidlu položíme loptičku do úst... A fúkneme do slamky.... A loptička lieta!
Zriaďovatelia budú môcť od 1. júna 2020 otvoriť materské školy a prvých päť ročníkov základných škôl, ako aj školské kluby detí. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling na tlačovej konferencii 18.05.2020.
Či a v akom režime zriaďovatelia školy otvoria, bude záležať od miestnych podmienok (t. j. vývoja šírenia nákazy COVID-19), ale aj personálnych, materiálnych a priestorových možností škôl.
Zriaďovatelia majú dva týždne na to, aby zabezpečili spôsob a termín na vyjadrenie sa rodičov a zistili tak záujem o návrat ich detí do škôl.
Vzhľadom na kapacitné možnosti budú do materských škôl prednostne umiestňované deti rodičov v prvej línii, t.j. zdravotníckych pracovníkov, príslušníkov hasičského a záchranného zboru, policajného zboru, ale aj deti pedagogických pracovníkov. Minister školstva Branislav Gröhling by privítal, ak by do skupiny prednostne prijímaných detí patrili aj deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a deti, ktoré od septembra nastupujú na plnenie povinnej školskej dochádzky.
V materskej škole bude môcť byť v skupine najviac 15 detí a v základnej škole maximálne 20 detí. Vytvorená skupina sa nebude meniť, aj keď počet žiakov klesne, čím nebude dochádzať k migrácií žiakov medzi jednotlivými skupinami. Obsah a formu všetkých vzdelávacích a záujmových činností bude nutné voliť tak, aby boli zaistené hygienicko–epidemiologické opatrenia.
Žiaci, ktorí zostanú doma a tí z vyšších ročníkov, teda žiaci 6. – 9. ročníkov ZŠ, sa budú naďalej vzdelávať dištančne.
Podrobné informácie o organizácii a podmienkach výchovy a vzdelávania v materských a základných školách nájdete na webovej stránke MŠVVaŠ SR https://www.minedu.sk/organizacia-a-podmienky-vychovy-a-vzdelavania-materskych-a-zakladnych-skol-do-konca-skolskeho-roka-20192020-18-5-2020/.
Milé deti, milí rodičia,
už je to dávno, kedy sme boli naposledy v škole, no my na vás nezabúdame. Aj tento týždeň máme pre vás niekoľko nápadov, ako si spríjemniť chvíle doma.
15. mája sa každoročne oslavuje Svetový deň rodiny. Isto si mnohí pamätáte aktivity, ktoré sme každoročne na tento sviatok pripravovali. Teraz sme doma s našimi rodinami omnoho viac ako inokedy, aj to nám vytvára priestor, aby sme doma tento sviatok spoločne oslávili. Môžeme tak urobiť spoločnou hrou, obedom, či večerou alebo možno aj nejakým výletom, aspoň do okolitej prírody.
Ak sa budete chcieť inšpirovať, pár nápadov vám prinášame aj my. Môžete spoločne vytvoriť obrázok, alebo pripraviť chutné zapekané rožky na spoločnú večeru.
A aby sme vás aj motivovali, môžete spoločne s rodičmi vyriešiť osemsmerovku a doplniť citát. Ak nám pošlete doplnený citát, my jedného z vás potešíme malou odmenou. Odpovede môžete posielať na mail: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme vašim rodinám krásny týždeň!
Osemsmerovka
V tejto osemsmerovke nájdete doplnenie tohto citátu od Jána Pavla II. Správnu odpoveď z tajničky nám môžete zaslať na email: ankacieskova@gmail.com.
____________ je miestom lásky a života; miestom, kde láska rodí život.
Ján Pavol II.
Farebný slimák
Viete kto si so sebou vždy nosí celý svoj dom? Áno, je to slimák. No v takom domčeku mu musí byť smutno, veď tam predsa býva úplne sám. My sami nebývame a preto si spolu so svojou rodinou môžeme jedného takého slimáčika vyrobiť. A tento slimáčik s nami určite nebude sám.
Potrebujeme: farebný papier, pravítko, nožnice, lepidlo, fixu a ceruzku.
1. Na farebný papier si nakreslíme čiary a vystrihneme si rovnako dlhé pásiky široké približne pol centimetra. Pripravíme si pásiky z rôznych farieb.
2. Na biely papier si nakreslíme telo a ulitu slimáka. S týmto krokom nám môžu pomôcť rodičia.
3. Telo a ulitu si nalepíme na farebný papier.
4. Pásiky na ceruzke stočíme, aby nám vznikli stočené špirálky.
5. Tieto špirálky nalepíme na ulitu slimáka.
6. A náš slimáčik je hotový!
Zapečené rožky
Ostali vám doma rožky zo včera? Máme pre vás nápad ako si ich chutne a rýchlo pripraviť.
Potrebujeme: rožky, maslo, kečup, šunku a syr.
1. Rožky rozkrojíme a natrieme maslom.
2. Na maslo dáme troška kečupu a rozotrieme ho.
3. Na vrch rožka uložíme šunku a syr.
4. Dáme zapiecť približne do rúry nahriatej na 150°C približne na 5 minút.
5. Prajeme Vám dobrú chuť!
Milí rodičia našich žiakov a klientov, zástupcovia škôl a záujemci o našu školu! Odborní zamestnanci sú vám k dispozícii online na uvedených emailových adresách v pracovných dňoch od 9.00 do 11.30, kedy máte priestor konzultovať akékoľvek otázky a problémy ohľadom výchovného a vzdelávacieho procesu v terajších podmienkach:
PhDr. Mariana Fedorová - psychológ/vedúca CŠPP
Mgr. Mária Malackaničová - špeciálny pedagóg orientovaný na starostlivosť o klientov s poruchami autistického spektra
mariamalackanicova.cspp@gmail.com
Mgr. Zuzana Vargová - špeciálny pedagóg
Mgr. Iveta Duranská - logopéd
Mgr. Jana Kolesárová - somatopéd, zástupca pre špeciálnu materskú školu
V čase nadchádzajúcich zápisov do škôl sme tu pre všetkých, ktorí majú dieťa so zdravotným znevýhodnením a nie sú ešte rozhodnutí, na akú školu svoje dieťa zapíšu:
Ak máte záujem o konzultáciu v uvedenej oblasti, môžte využiť telefonické konzultácie s psychológom CŠPP - PhDr. Mariana Fedorová, v pracovných dňoch v čase od 13.00 do 15.00. T.č. 0904 132 132.
Veríme, že aj takýmito možnosťami sa nám podarí spoločne preklenúť toto náročné obdobie.
Zápis do Spojenej školy, Budovateľská 1309 Vranov nad Topľou
na školský rok 2020/2021
Neviete kam zapísať Vaše dieťa, ktoré potrebuje špeciálnu starostlivosť?
Sme vo Vašej blízkosti a sme tu pre Vás.
Zápis od 15.04.2020 do 30.04.2020 bez prítomnosti žiakov. /elektronicky a poštou/
link: Zapisny_listok_Protokol_o_zapise_-_prip.__1_roc.-1.doc
zapisny_list_do_spojenej_skoly_do_ineho_ako_1.roc._prestup_z_inej_skoly.doc
Prihlášky doručiť do 15.05.2020 bez potvrdenia lekára.
/t.č. výchovný poradca 0911 811 042/
Zápis do 30.06.2020
Zápis do 31.05.2020 /elektronicky a poštou/
link: ziadost_o_prijatie_dietata_do_SMS.docx /nie je potrebné potvrdenie pediatra/
Na základe opatrení vlády proti šíreniu COVID-19, vedenie Spojenej školy rozhodlo o zápise do Spojenej školy (prípravného, prvého, či iného ročníka) inou ako osobnou formou. Rodičia / zákonní zástupcovia môžu vypísaný zápisný lístok a protokol o zápise poslať poštou na adresu školy, osobne vhodením do schránky pri dverách školy, alebo e-mailom (podpísaný a preskenovaný) na adresu: socpracovnikssll@gmail.com.
Sociálnu pracovníčku v prípade nejasností môžete telefonicky kontaktovať na tel. čísle 057/44 22 778.
Rozhodnutie o prijatí/neprijatí žiaka obdrží rodič do 30.06.2020.
Po týchto termínoch svoje dieťa môžete zapísať priebežne, podľa počtu voľných miest.
Na zápis je potrebné doniesť občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.
Koho kontaktovať?
Mgr. Novotná Anna – zástupca školy, t.č. 0911 909 294
Mgr. Kolesárová Jana – zástupca ŠMŠ, t.č. 0917 440 692
PhDr. Fedorová Mariana – vedúca CŠPP, t.č. 0904 132 132
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu vydalo 28. apríla 2020 Usmernenie k obsahu a organizácii vzdelávania žiakov základných škôl počas mimoriadneho prerušenia školského vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020. Podrobnosti o tom, ako by školy mali zredukovať učivo pre domáce vzdelávanie predstavil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Súčasťou usmernenia je aj materiál Štátneho pedagogického ústavu s názvom Obsah vzdelávania v ZŠ počas mimoriadneho prerušenia vyučovania v školách (v prílohe).
"V rámci dištančného vzdelávania sa na výučbu špecifických vyučovacích predmetov vzdelávacej oblasti Špeciálnopedagogická podpora, ktorá je určená žiakom so zdravotným znevýhodnením, učivo nevymedzuje. Pedagogickí zamestnanci, ktorí v rámci dištančného vzdelávania vzdelávajú žiaka so zdravotným znevýhodnením, zohľadňujú jeho individuálne špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby. Prioritou je upevňovanie a prehlbovanie nadobudnutých schopností, zručností a návykov žiakov.
Na výučbu žiakov s mentálnym postihnutím a viacnásobným postihnutím s mentálnym postihnutím sa učivo nevymedzuje. Pedagógovia, ktorí v rámci dištančného vzdelávania vzdelávajú žiakov s mentálnym postihnutím, sa podľa možností zameriavajú predovšetkým na opakovanie a utvrdenie prebraného učiva."
viac klik na link:
Usmernenie_k_obsahu_vzdelavania.docx
obsah_vzdelavania_v_zs_pocas_mimoriadneho_prerusenia_vyucovania_v_skolach.pdf
Milé deti,
Tento týždeň nie je len taký obyčajný. V nedeľu 10. mája slávime jeden krásny sviatok. Sviatok tých, ktoré máme isto všetci najradšej, našich mám. Preto sme Vám tento týždeň pripravili nápady, ako naše mamky v ich sviatok potešiť. Príprava je jednoduchá a zaiste ju zvládnete s pomocou súrodenca alebo ocka. Pripravili sme pre Vás aj básničku od Milana Rúfusa, ktorú môžete mamke v nedeľu pekne zarecitovať. Budeme radi, ak sa o vaše výtvory, ale aj iné darčeky, ktorými ste obdarovali vaše mamky v ich sviatok podelíte na tejto mailovej adrese: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme Vám krásny týždeň!
Básnička pre mamku
Kvety na obrázku
Svoju mamku môžete v jej sviatok obdarovať aj kvietkami, ktorým sa iste poteší. Ak nemáte možnosť kúpiť alebo natrhať čerstvé, môžete jej nakresliť tento obrázok. A má to aj jednu veľkú výhodu, tieto kvietky jej nikdy nezvädnú.
Potrebujeme: temperové farby, farebný papier (zelený), farebné výkresy (biely a modrý), nožnice, lepidlo, štetec, korkový štupeľ.
1. Na väčší farebný výkres nelepíme biely výkres.
2. Vytlačíme si temperové farby na misku a korkovým štupľom začneme vytvárať kvetinky.
3. Ak máme kvetinky nakreslené, vezmeme si zelený papier a vystrihneme z neho lístky a stonky kvietkov podľa vlastnej fantázie.
4. Lístky a stonky nalepíme ku kvetinkám.
5. Obrázok je hotový a teraz už ostáva len odovzdať ich mamke.
Jednoduché tiramisu
Aby nemusela koláčik vždy piecť len mamka a mohla si na chvíľku oddýchnuť od pečenia, môžete ju v jej sviatok potešiť týmto jednoduchým koláčikom.
Potrebujeme: tvaroh, kyslú smotanu, šľahačku a stužovač, raňajkovú kávu, práškový cukor, dlhé piškóty a granko.
1. Uvaríme kávu.
2. Vyšľaháme šľahačku. Do vyšľahanej šľahačky pridáme cukor, tvaroh a kyslú smotanu. Znova vymiešame.
3. Piškóty namočíme do uvarenej a vychladenej kávy.
4. Naukladáme ich na tanierik a na vrstvu piškót natrieme pripravený krém.
5. Takto vytvoríme 4 vrstvy. Piškóty obtrieme šľahačkou aj po obvode. Necháme v chladničke stuhnúť približne 2 hodiny.
6. Vychladený koláčik posypeme grankom a môžeme servírovať. Dobrú chuť!
Zábavná hra z krabice
A aby sme sa aj zabavili, pripravili sme si pre vás návod na túto zábavnú hru.
Potrebujeme: vrchnák z krabice od topánok, rolky z toaletného papiera, nožnice, lepidlo a fixu.
1. Rolky z toaletného papiera si nastriháme približne na 5 cm krúžky.
2. Takto vystrihnuté si nalepíme rolky do vnútra krabice v rôznych smeroch.
3. Rolky si označíme rôznymi číslami, nie však zaradom.
4. A teraz dáme do vnútra ping-pongovú loptičku. Tú sa snažíme prekotúľať všetkými rolkami v poradí v akom sme ich označili, tak, že budeme pohybovať len vrchnákom krabice. Môžeme si odmerať čas, za ktorý sa nám podarí s guličkou prejsť rolkou číslo 6. Zvládnete to za 30 sekúnd? Skúste to!
Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky vládou Slovenskej republiky, uznesením vlády Slovenskej republiky č. 111 z 11.03.2020 a pandémie ochorenia COVID-19 vyhlásenej dňa 11.03.2020, generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie, sa prijímacie pohovory do PŠ neuskutočnia v priamom kontakte s uchádzačmi a ich zákonnými zástupcami. Prispeli k tomu aj skutočnosti, že uchádzači do PŠ, ukončili povinnú školskú dochádzku na našej ŠZŠ, a tak môžeme objektívne zhodnotiť, či spĺňajú kritéria, prijatie do PŠ pre šk. rok 2020/2021. Zároveň boli predložené našou poradňou CŠPP, správy zo psychologického vyšetrenia, špeciálno-pedagogickej diagnostiky, s odporúčacím záverom pre ďalšie vzdelávanie v PŠ. Ešte pred vyhlásením karantény prebehli pohovory so zákonnými zástupcami žiakov, ktorí vyjadrili súhlasné stanovisko o pokračovaní vo vzdelávaní na našej PŠ a poštou doručili na adresu školy podpísané prihlášky.
Uchádzači, ktorí nie sú žiakmi našej ŠZŠ, budú prijatí/neprijatí na základe záverov psychologického vyšetrenia, špeciálno-pedagogickej diagnostiky, po zvážení či spĺňajú ďalšie kritéria pre prijatie do PŠ a po doručení podpísanej prihlášky. Aj pri týchto uchádzačoch najprv prebehli pohovory so zákonnými zástupcami, ktorí tiež vyjadrili súhlasné stanovište o vzdelávaní na našej PŠ. V príslušnom termíne bude zákonným zástupcom poštou doručené rozhodnutie o prijatí/neprijatí do PŠ.
V súčasnosti eviduje 4 uchádzačov na štúdium z toho 1 nie je žiakom našej školy. Maximálny počet žiakov v jednej triede PŠ je 6.
Škola zvolila tento spôsob hlavne z dôvodu ochrany zdravia všetkých, ktorí by sa prijímacích pohovorov zúčastnili, ale hlavne z dôvodu ochrany zdravia uchádzačov, nakoľko sú to ľudia so značnými zdravotnými problémami a oslabenou imunitou.
Z dôvodu vyššie uvedených skutočnosti a v snahe dodržať karanténne opatrenia dané štátom, sa vedenie školy rozhodlo, pre takýto spôsob uskutočnenia prijímacích pohovorov do PŠ. Škola v dostatočnom predstihu zverejní na svojej web stránke tieto nové podmienky, pre prijímacie pohovory do PŠ na šk. rok 2020/2021.
Milé deti,
aj tento týždeň vám prinášame už klasickú dávku nápadov, ako si spríjemniť chvíle doma.
V našich návodoch tentokrát nájdete návod na výrobu vlastných chodiacich nôh, s ktorými sa môžete doma zabaviť. Taktiež si spolu s nami môžete pripraviť chutné banány v čokoláde. A aby sme vás motivovali pripravili sme pre vás súťaž o Lego, o ktorej sa viac dozviete v tretej úlohe. Tou je tajnička plná hádaniek.
Vaše výtvory a tento týždeň aj správne odpovede na súťažnú otázku môžete zasielať na mail: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme vám krásny týždeň!
Chodiace nohy
Kto príde z obývačky do kuchyne rýchlejšie? Preteky nôh z pásky si viete doma vyrobiť veľmi jednoducho.
Na výrobu 1 páru nôh potrebujeme: pásku, výkres, špajle, slamky, nožničky a fixu.
1. Na výkres si obkreslíme svoje nohy.
2. Obkreslené nohy si vystrihneme.
3. Slamku rozstrihneme na asi 8 cm kúsky a nalepíme na nohy zo spodnej strany.
4. Na pásku z vnútornej strany nalepíme špajle oproti sebe.
5. Na špajle nasunieme slamky s nohami.
6. A preteky sa môžu začať. Koho nohy zájdu ďalej?
Banán v čokoláde
Na prípravu potrebujeme: banány, piškóty, čokoládu, tuk (ceru) a špáradlá.
1. Banány ošúpeme a nakrájame na kolieska.
2. Na banán z oboch strán položíme piškótu a prepichneme špáradlom.
3. V hrnci si roztopíme čokoládu.
4. Čokoládu si dáme do misiek a takto pripravené banány s piškótami namáčame do čokolády.
5. Naše banány si môžeme dozdobiť farebnými cukríkmi.
6. Prajeme Vám dobrú chuť!
Tajnička plná hádaniek
Určite tento čas trávite doma aj hraním mnohých hier. Asi každý z vás má doma nejakú LEGO stavebnicu. Mnohí sa s nimi aj v tomto čase hráte a vytvárate rozličné stavby, roboty, či iné Lego výtvory. Viete niečo aj o histórií tejto slávnej hračky?
LEGO vzniklo v roku 1935 v Dánsku vďaka mužovi menom Ole Kirk Christiansen. Pri tvorbe mena spoločnosti použil dánske slová ” Leg” a ” Godt” – dánsky “hraj dobre”. Čo však netušil bolo, že po latinsky znamená “lego” ” dať dokopy”. Ole Kirk Christiansen v skutočnosti nevytvoril LEGO kúsky, ale vyrábal drevené hráčky.
SÚŤAŽNÁ OTÁZKA: Aké bolo povolanie zakladateľa LEGA Ole Kirk Christiansena?
Odpoveď sa dozviete ak správne vyplníte tajničku. Správne odpovede zašlite na email: ankacieskova@gmail.com Do mailu napíšte odpoveď, vaše meno, triedu a adresu. Spomedzi tých, ktorí správne odpovedali vyžrebujeme jedného, ktorému odošleme malú Lego stavebnicu.
Ak by vás Lego príbeh zaujímal, môžete si doma pozrieť aj tento krátky a zaujímavý príbeh o živote tejto obľúbenej hračky a jej tvorcoch :
https://www.youtube.com/watch?v=aqWOu79sQGU
Aký nekonečný je vesmír, také nekonečné sú aj predstavy detí o ňom. O pravdivosti tohto tvrdenia nás presviedčajú každoročne svojimi výtvarnými prácami v súťaži ,,Vesmír očami detí,,. Naša škola sa už tradične do tejto súťaže zapája.
Tak ako vesmír, ani umenie a tvorivosť nepoznajú hranice a obmedzenia. Schopnosť tvoriť je daná každému dieťaťu, bez rozdielu. Naši žiaci túto schopnosť majú, len ju treba objaviť, tak ako sa na večernej oblohe za jasného počasia objavuje krása vesmíru. Veď posúďte sami.
Tieto žiacke práce reprezentovali tento rok v spomínanej súťaži svojich autorov, ale aj našu školu, a teda aj každého z nás. Svojím stvárnením oslovili aj porotu. Medzi piatimi naj prácami v 4. kategórii máme zastúpenie aj my. To vďaka tvorivej predstave Dominika Čerkesa, a jeho ,,Planéte,, , ktorá postúpila do celoslovenského kola súťaže. Bude tak reprezentovať nielen Dominika a našu školu, ale aj náš okres.
Dňa 06.04.2020 minister školstva Branislav Gröhling predstavil na tlačovej konferencii prvé konkrétne odporúčania školám týkajúce sa hodnotenia a klasifikácie žiakov.
Milé deti, milí rodičia!
Vonku máme krásne jarné počasie a zaiste mnohí z vás trávia tieto dni na dvore alebo v záhradke. Popri školských povinnostiach Vám už tradične aj my ponúkame nápady na trávenie voľného času, ktorý vám popri plnení úloh od učiteľov ostane.
Ak bývate v byte, tento týždeň si spolu s nami môžete vytvoriť svoj domček s jednoduchou záhradkou. Samozrejme, že ho môžete vytvoriť aj vy, ktorí bývate v dome a keď príde čas, rastlinky si zo záhradky svojho vyrobeného domčeka presadíte do tej na vašom dvore.
Ak popri práci v záhrade vyhladnete, s mamkinou pomocou si môžete pripraviť tieto jednoduché muffiny, na ktorých si iste pochutnáte. K ich príprave nebudete potrebovať ani váhu alebo odmerku, postačí vám obyčajný hrnček. A keď sa budete prechádzať stačí, ak si do vrecka nazbierate 12 menších kamienkov, s ktorými si doma môžete zahrať obľúbené piškvorky. Aj tento postup sme pre Vás pripravili tento týždeň.
Potešíme sa ak sa s nami o fotky vašich výtvorov podelíte na mailovej adrese: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme Vám slnečný a veselý týždeň!
Domček so záhradkou
Budeme potrebovať: krabicu z 2l džúsu, hlinu, semienka (podľa nášho výberu),
lopatku, lepidlo, drevené paličky, nožnice, farebné papiere.
1. Krabicu z džúsu rozstrihneme a vystrihneme tvar domčeka podľa obrázka č.1.
2. Z farebných papierov vystrihneme tvar strechy a steny domčeka a nalepíme ich na krabicu z džúsu.
3. Domčeku podľa vlastnej fantázie dotvoríme okná. My sme opäť použili farebný papier.
4. Okraj záhradky oblepíme drevenými paličkami, ktoré si nastriháme podľa výšky plota. Ak doma nemáte drevené paličky môžete znova použiť farebný papier.
5. Do záhradky nasypeme lopatkou hlinu.
6. Do hliny posadíme semienka rastlín, ktoré chceme mať v našej záhradke.
7. A teraz už len čakáme... Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. V našom prípade to neboli ruže, ale pažítka a petržlenová vňať. A čo vyrastie vo vašej záhradke?
Kamienkové piškvorky
Potrebujeme: Kúsok kartónu ( minimálne 12x12cm), 12 kamienkov, farebný papier, lepidlo, čiernu fixu, pravítko.
1. Z kartónu si vystrihneme štvorec (12x12 cm). Oblepíme ho farebným papierom. Pomocou pravítka a fixy ho rozdelíme na mriežku 3x3 (pásiky narysujeme vo vzdialenosti 4 cm).
2. Kamienky rozdelíme na polovicu. Na 6 kamienkov nakreslíme krúžok a na 6 krížik.
3. A teraz už môžeme hrať. Budeš tak dostatočne pozorný a zvládneš
poraziť svojich rodičov alebo súrodencov?
Jednoduché muffiny
Potrebujeme: ½ šálky oleja, ¾ šálky kryštálového cukru, 3 vajcia, 1 šálka hladkej múky, 1 vanilkový cukor, ½ sáčku prášku do pečiva, ½ šálky posekaných orechov, ½ šálky posekanej čokolády.
1. Vajíčka rozbijeme a oddelíme žĺtky od bielkov. Bielky vyšľaháme v osobitnej miske. Žĺtka vyšľaháme spolu s olejom a cukrom.
2. Vyšľahané bielky pridáme k žĺtkom a pomiešame.
3. Do misky pridáme múku zmiešanú s kypriacim práškom.
4. Pridáme posekané orechy a čokoládu.
5. Košíky poukladáme do formy na muffiny a naplníme ich cestom.
6. Muffiny pečieme pri 180°C približne 20 minút.
7. Veríme, že takto s láskou pripravené muffiny vám budú chutiť!Kamienkové piškvorky Potrebujeme: Kúsok kartónu ( minimálne 12x12cm), 12 kamienkov, farebný papier, lepidlo, čiernu fixu, pravítko.
Milé deti,
ani sme sa nenazdali a Veľká noc je za nami, bola iná, možno skromnejšia a tichšia, lebo sme nemohli navštíviť svojich známych a podeliť sa s nimi o zážitky, koláče, ale najmä o radosť z Tajomstva Veľkej noci. Napriek nevšednosti týchto dní však nestrácame nádej, že sa čoskoro opäť stretneme.
Dnes vám prinášame opäť niekoľko nápadov, nielen na to ako stráviť čas doma, ale ako jeho správnym využitím potešiť iných. Ak chcete urobiť radosť vašej mamke, môžete jej napríklad darovať kyticu rozkvitnutých jarných kvietkov. A aby bol váš darček ešte originálnejší, máme pre vás návod ako jej ich darovať vo vlastnoručne vyrobenej vázičke. Stačí vám len pohár zo zjedeného kompótu a klbko vlny.
Keďže sme si všetci počas Veľkej noci pochutnali na sladkých koláčikoch a rôznych veľkonočných dobrotách, ponúkame vám recept na zdravý a chutný ovocný šalát, ktorý si spolu s rodičmi viete rýchlo pripraviť. A aby vám bolo doma stále veselo, môžete si s rodičmi vytvoriť vlastnú spoločenskú hru. Aj postup na jej výrobu sme vám tento týždeň pripravili. Ak čokoľvek z našich nápadov doma vytvoríte, budeme radi, ak sa o fotky podelíte na tejto emailovej adrese: ankacieskova@gmail.com.
Prajeme Vám krásny týždeň!
Váza na jarné kvietky
Potrebujeme: vlnu, zaváraninový pohár, nožnice, lepidlo, gombíky (alebo iné veci na ozdobu vázy).
Na zaváraninový pohár nanesieme lepidlo a okolo pohára začneme obtáčať vlnu, tak aby nám nevznikali medzery.
Približne v tretine pohára môžeme vymeniť farbu vlny, aby naša vázička bola pestrejšia.
Spodnú časť pohára obtočíme rovnakou farbou vlny ako vrchnú. Vlnu na spodku poriadne prilepíme.
Vázičku môžeme ozdobiť rôznymi gombíkmi alebo kvetinkami.
Do vázičky dáme vodu a kvietky. A už len nájsť toho, komu nimi spravíme radosť!
Šalát plný ovocia
Potrebujeme: rôzne druhy ovocia (podľa toho, aké máme radi), škrabku, misku, vidličky, šľahačku.
Ovocie očistíme od šupky.
Potom ho nakrájame na malé kúsky.
Dáme do misky a poriadne premiešame.
Ovocný šalát dáme do pohárov a ozdobíme šľahačkou.
Zábavná spoločenská hra
Potrebujeme: baliaci papier (alebo papier na pečenie), čiernu fixu, farbičky, kocku, figúrky z hry človeče.
Na baliaci papier si nakreslíme ľubovoľnú trať podľa vlastnej fantázie.
Dráhu si rozdelíme na jednotlivé políčka, ktoré si môžeme vyfarbiť. Políčka si môžeme spojiť rebríkom, po ktorom môžeme určiť smer pohybu (hore alebo dole). Taktiež si môžeme označiť špeciálne políčka:
STOP – jedno kolo stojíš
Rebrík – ideš na políčko, ktoré sa s rebríkom spája
Cukríky (-3) – ideš o tri políčka späť
Slimák (+1) – posuň sa o 1 políčko vpred
Húsenica (+3) – posuň sa o 3 políčka vpred
Špeciálne políčka si môžeme vymyslieť podľa vlastnej fantázie a náročnosti hry, ktorú chceme hrať.
A teraz nám stačí už len nájsť kocku a zopár stratených figúrok a môžeme hrať. Veľa zábavy!
Milí žiaci, rodičia. Prinášame Vám ďalšie číslo vášho obľúbeného školského časopisu - Spravodajko.
Milé deti, milí rodičia,
prešiel ďalší týždeň a my sme stále doma. Ak by sme chodili do školy, v tomto týždni by sme sa tešili veľkonočnej výstavke, ktorú každoročne pripravujeme. Tento rok síce nemôžme mať výstavku nápadov v škole, ale skrášliť svoj domov milými veľkonočnými nápadmi si môže v tomto týždni každý sám.
Ak ste doma niečo pekné vytvorili môžete sa o to s nami podeliť a zaslať nám to emailom na adresu: kamiladurkajova@azet.sk ankacieskova@gmail.com
Inšpirácie na tvorenie, ale aj zábavu v tomto týždni Vám ponúkame i my. Budeme radi, ak nám pošlete fotky vašich výtvorov.
S pozdravom, vaše vychovávateľky Kamila a Anička
Prírodne maľované vajíčka
Ak vám doma chýbajú farby na vajíčka, nemusíte hneď utekať do obchodu, stačí ak sa lepšie pozriete do vašej špajze a chladničky. Možností a farieb ako maľovať vajíčka je veľa, všetky si môžete pozrieť na obrázku a vybrať podľa toho, čo máte doma. My sme si vybrali maľovanie pomocou cvikly a cibuľových šupiek.
Na maľovanie potrebujeme: vajíčka (lepšie sú biele), šupky z cibule, cviklu, bylinky alebo menšie kvetinky zo záhrady, staré silónky a šnúrku.
Banán v župane
Ak by vám v tieto chladné jarné večery bola zima, môžete sa zahriať pri príprave jednoduchého a chutného banána v župane.
Suroviny: Lístkové cesto, banán, škoricový cukor, vanilkový cukor, vajce, posekané orechy, čokoláda
Spoj čísla a vytvor obrázok:
Nájdi správnu cestu zajaca k mrkvičke:
Nájdi 5 rozdielov:
VÝTVARNE ÚSPECHY
„VČELY A VČELÁR OČAMI DETÍ“ - 5.ROČNÍK VÝSTAVY VČELÁRSTVA VRANOVSKÝCH MEDOVÝCH DNÍ, VRANOV NAD TOPĽOU 15.11.2024
Tomáš Čačko - 1.miesto v kategórií Špeciálne základne školy
Štefan Jackovič - 2..miesto v kategórií Špeciálne základne školy
Sofia Ličartovská - 3..miesto v kategórií Špeciálne základne školy
Martin Fajčák – cena poroty
„DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV“ , VRANOV NAD TOPĽOU 20.05.2025
Slavomír Hricko - ocenenie za „Kolekciu prác“ v kategórií žiaci so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami
Radoslav Haňo - čestné uznanie za „Oblohový svet“ v kategórií žiaci so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami
Adam Kroka - čestné uznanie za „Som kozmonaut“ v kategórií žiaci so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami
Dominik Čerkes - čestné uznanie za „Fantastický výhľad“ v kategórií žiaci so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami
Ondrej Miško-Žipaj - čestné uznanie za „Budúcnosť“ v kategórií žiaci so špeciálnymi výchovno-vyučovacími potrebami
„VESMÍR OČAMI DETÍ“ XXXX. ROČNÍK CELOSLOVENSKEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽE, VRANOV NAD TOPĽOU 20.05.2025
Radoslav Haňo – čestne uznanie v kategórií 5. – 9. ročník ZŠ
„TRINÁSTA KOMNATA – MÔJ SEN“, PREŠOV 28.05.2025
Slavomír Hricko - 1.miesto v kategórií žiakov s PAS
Vasyl Prints – špeciálna cena za tvorbu 3D
ÚSPECHY V PREDNESE PRÓZY A POÉZIE
„GAŇOVA TARNAVA 2025“ 12.ROČNÍK CELOŠTÁTNEJ SÚŤAŽNEJ PREHLIADKY ŠPECIÁLNYCH A ZÁKLADNÝCH ŠKÔL, SPIŠSKÁ NOVÁ VES 22.05.2025
Daniel Derenin - 2.miesto v prednese poézie a prózy žiakov vzdelávaných vo variante B
KRAJSKÁ SÚŤAŽNÁ PREHLIADKA „GAŇOV LITERÁRNY PREŠOV“, PREŠOV 28.04.2025
Daniel Derenin - 1.miesto v prednese prózy v kategórií mladší žiaci, variant B a C
Radoslav Haňo - 1.miesto v prednese prózy v kategórií starší žiaci, variant B a C
Markus Turcovský - 2.miesto v prednese poézie v kategórií mladší žiaci, variant B a C
Kevin Turták - 2. miesto v prednese prózy v kategorií starší žiaci, variant A
Pavol Josipčuk - 2.miesto v prednese poézie v kategórií mladší žiaci, variant A
ŠPORTOVÉ ÚSPECHY
ATLETICKÝ FESTIVAL PRE DETI S DOWNOVÝM SYNDRÓMOM 23.05.2025
Nina Panáková - 1.miesto v kategórií beh na 100 m (dievčatá nad 16 rokov)
Nina Panáková - 2.miesto v kategórií skok z miesta (dievčatá nad 16 rokov)
Peter Durkoth - 3.miesto v kategórií skok z miesta (chlapci 12 – 16 rokov)
REPREZENTANTI MESTA
Radoslav Haňo za 1.miesto v krajskej prehliadka v prednese poézie a prózy a postup na celoslovenskú prehliadku „Gaňova Tarnava“, Vranov nad Topľou 25.06.2025.
Daniel Derenin za 1.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy a postup na celoslovenskú prehliadku „Gaňova Tarnava“, Vranov nad Topľou 25.06.2025.
Pavol Josipčuk za 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“, Vranov nad Topľou 25.06.2025.
Kevin Turták za 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“, Vranov nad Topľou 25.06.2025.
Markus Turcovský za 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“, Vranov nad Topľou 25.06.2025.
Mesiac jún v ŠKD 2 bol obdobím, kedy sme sa naplno venovali aktívnemu a zážitkovému učeniu, pričom hlavným cieľom bolo komplexne rozvíjať potenciál detí a zabezpečiť im zmysluplné trávenie voľného času. Snažili sme sa, aby boli všetky aktivity nielen zábavné, ale aj edukatívne a prispievali k rozvoju kľúčových zručností. Začali sme s hrami na školskom dvore, kde sme prostredníctvom loptových hier a hier s balónom intenzívne rozvíjali hrubú motoriku, koordináciu a športového ducha. Deti sa učili spolupracovať v tíme a cvičili si rešpektovanie pravidiel hry. Mimoriadnym zážitkom bola opekačka s ŠKD ZŠ Sídlisko II. Okrem príjemného spoločného posedenia sme aj posilňovali sociálne väzby medzi deťmi z rôznych škôl a venovali sme sa aj pohybovým a tanečným hrám, ktoré podporovali fyzickú aktivitu a radosť z pohybu na čerstvom vzduchu. V rámci zážitkového učenia sme sa zamerali na praktické činnosti, ako bolo polievanie kvetov a zeleniny. Tieto aktivity viedli deti k zodpovednosti, starostlivosti o rastliny a rozvíjali ich environmentálne cítenie a úctu k prírode. Veľkú radosť priniesla spoločná diskotéka s ŠKD 1 a ŠKD 3. Bola to skvelá príležitosť pre deti, aby sa uvoľnili, prejavili svoju kreativitu v tanci a posilnili si sociálnu interakciu a priateľstvá v uvoľnenej atmosfére. Nezabudli sme ani na rozvoj umeleckých zručností. Pri hrách a kreslení s vodovými farbami sme podporovali jemnú motoriku, predstavivosť a výtvarné cítenie. Deti mohli experimentovať s farbami a rozvíjať svoju kreativitu. Nakoniec sme sa venovali aj tvorivej činnosti pri výrobe slniečok z papiera. Táto aktivita posilňovala jemnú motoriku, trpezlivosť a presnosť, pričom deti si odniesli vlastnoručne vyrobené veselé dekorácie.
Na záver školského roka by sme sa chceli z hĺbky srdca poďakovať našim skvelým pedagogickým asistentkám. Ich neoceniteľná práca a obrovské nasadenie počas celého roka boli pre nás všetkých kľúčové. Prajeme im krásne a oddychové leto plné zaslúženého relaxu!
TDZ
nešným dňom sa oficiálne lúčite so školou, svojimi učiteľmi i spolužiakmi. Zatvárate za sebou 9-ročnú kapitolu svojho života. Každý z nás musí prejsť túto cestu, ktorá býva rôzna, ale vždy je jedinečná, pretože na nej zbierame mnoho skúseností. Chceme sa aj v mene rodičov poďakovať vedeniu školy, učiteľom, asistentom aj všetkým nepedagogickým zamestnancom za ich prácu. Sme jeden celok a iba v takomto tíme sme dokázali priviesť žiakov až k záverečnej rozlúčke. Svet a život je aj v tomto zložitom a neľahkom období prekrásny. Život je plný šancí a možností - využite ich! Čaká vás nová životná kapitola – nech sa vám darí!
MT
Piatok, 27. jún 2025 bol nielen posledným pracovným dňom v týždni, ale aj posledným školským dňom. Pán riaditeľ PaedDr. Jozef Imrich predneisol slávnostný príhovor, pochválil žiakov za ich snaživú prácu a výsledky, ocenil žiakov navrhnutých na odmenu a končiacich žiakov. V závere poďakoval všetkým zamestnancom a žiakom za ich celoročnú prácu a poprial im príjmené prežitie letných prázdnin.
MK
Jún sa u nás začal veselo a zábavne. Každý deň sme si spestrili rôznymi tvorivými aj oddychovými aktivitami, ktoré nás bavili a zároveň nás niečo nové naučili. Pri Svetovom dni oceánov sme sa dozvedeli rôzne zaujímavosti a vytvorili sme spoločný plagát, ktorým sme si pripomenuli dôležitosť ochrany morí a oceánov. Deň najlepších priateľov sme oslávili upevnením priateľstiev tvorbou nášho spoločného motta pre družinu. Spoločne trávime čas aj s kamarátmi zo ŠKD 1 a ŠKD 2 a s kamarátmi zo ZŠ Sídlisko II, s ktorými sme si užili spoločnú opekačku a hry na školskom dvore. Pri príležitosti Dňa otcov sme vyrobili milé darčeky pre našich ockov, ktorými sme im vyčarili úsmev na tvári. Deň vetra sme si spríjemnili výrobou papierových veterných mlynov, ktoré nám krásne roztočil letný vánok. Školský rok sme spoločne ukončili diskotékou, kde sme si zatancovali, zaspievali a užili posledné spoločné chvíle pred prázdninami.
AG
V mesiaci jún sa žiaci praktickej školy zúčastnili tvorivých dielní v chránenej dielni Dúha. S pomocou jej zamestnancov p. Ľubky, p. Marianky a p. Mirky si vytvárali zaujímavé výrobky z hliny, ktoré na ďalších stretnutiach obrusovali, čistili a nanášali na nich glazúru. Počas prázdnin sa vypália a v septembri si žiaci prídu po hotové výrobky. Žiaci si odniesli zaujímavé zážitky, získali nové skúsenosti pri práci s hlinou, ktorá sa im veľmi páčila. Zamestnancom Dúhy ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.
KS
Kolektív ŠKD1
Asistentky: Janka Tabaková , Danka Čurlíková, Emma Kinčovská, Valéria Rybarčáková, Denisa Kulmanová, Silvia Pavlíková, Ivana Dobranská, Zuzana Balajová, Lenka Grocká
Vychovávateľka: Štefánia Maguláková
Aj tento mesiac sa začal slávnostne. Spoločne sme oslávili MDD a nebolo toho málo-planetárizm, rýchly zásah sanitky a na konci nás čakalo osvieženie v podobe zmrzliny. Riešili sme ako sa starať o životné prostredie. Zhodli sme sa všetci na tom, že bez priateľov by bol život smutný. Privítali sme u nás kamarátov zo ZŠ Sídlisko II . Strávili sme spoločné popoludnie hrami, tancom a opekačkou. Deti si vyrobili náramky podľa vlastnej fantázie, zacvičili si a pochutili si na opečenej klobáske. Všade panovala dobrá nálada.Malou pozornosťou sme obdarili ockov. Dozvedeli sme sa prečo je krv a darovanie krvi také dôležité. Posledný deň sme si zatancovali na spoločnej diskotéke spolu s ŠKD 2 a Zbernou triedou. Tešíme sa na ďalšie aktivity v septembri.
ŠM
Letné prázdniny od 30.06.2025 do 28.08.2025
Slávnostné otvorenie škols.r. 2025-26 v pondelok 01.09.2025 o 8:00 hod.
Dňa 25.6.2025 primátor nášho mesta Ing. Ján Ragan ocenil najúspešnejších žiakov nášho mesta, ktorí reprezentovali Vranov nad Topľou v krajských, celoštátnych či medzinárodných súťažiach v školskom roku 2024/2025. Podujatie sa uskutočnilo v MsDk vo Vranove nad Topľou. Žiaci, ktorí čestne reprezentovali seba, svoju školu a svoje mesto, si z rúk primátora prebrali Ďakovný list a plaketu, ktoré im budú pripomínať ich úspechy, za ktorými sa skrýva mnoho úsilia, obety a práce žiakov, ale aj učiteľov.
Za Spojenú školu Budovateľská 1309 Vranov nad Topľou boli ocenení títo žiaci:
Radoslav Haňo – 1.miesto – krajská prehliadka v prednese poézie a prózy a postup na celoslovenskú prehliadku „Gaňova Tarnava“. Na celoslovenskej prehliadke sa umiestnil na 1.mieste.
Daniel Derenin – 1.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy a postup na celoslovenskú prehliadku „Gaňova Tarnava“. Na celoslovenskej prehliadke sa umiestnil na 2.mieste.
Pavol Josipčuk – 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“.
Kevin Turták – 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“.
Markus Turcovský – 2.miesto na krajskej prehliadke v prednese poézie a prózy „Gaňov literárny Prešov“
Vedenie školy a celý pedagogický zbor našim úspešným reprezentantom blahoželajú a prajú im aj naďalej chuť reprezentovať našu školu v rôznych súťažiach. Patrí im za to veľké ĎAKUJEME.
EL
Touto formou by sme chceli poďakovať nemenovanej darkyni a aj pani Durkothovej za spríjemnenie posledných dní v škole. Deti a žiaci všetkých zložiek si pochutnali na chutných croisantoch, pedagogickí odborní pracovníci si zase vychutnali šálku dobrej kávy. Vrúcna vďaka!!!
MS
Táto vyučovacia hodina bola pre žiakov špeciálne upravená podľa ich individuálnych potrieb a s prihliadnutím na obmedzenia. Pri jednotlivých cvičeniach sme využili koordinačný chodník a riečne kamene na tréning rovnováhy, rôzne pomôcky z domácnosti, ktoré našli využitie aj v škole. V druhej časti hodiny sme aplikovali prvky bazálnej stimulácie ako somatickú masáž a masáž dýchania. Touto hodinou sme chceli u žiakov podporiť jemnú a hrubú motoriku, zlepšiť mobilitu, podporiť koordináciu pohybov a orientáciu v priestore, zlepšiť samostatnosť, podporiť a posilniť prácu vo dvojici. Hodina bola pre každého žiaka prínosom a spestrením vyučovania.
M.S.
V stredu 25.6.2025 sme pre našich žiakov zorganizovali diskotéku, ktorá sa netradične konala vonku na školskom dvore. Na zelenej tráve sa roztancovali deti všetkých vekových kategórií. Celé dopoludnie sa nieslo v znamení hudby, smiechu a radosti.DJ púšťal obľúbené hity, nechýbali ani tanečné hry a súťaže. Dospelí aj deti si vyskúšali svoju šikovnosť v klobúkovom, stoličkovom a v balónovom tanci. Počasie nám prialo, nálada bola výborná a deti si odniesli krásne zážitky.
ZM
Pred koncom školského roka sme sa náležite rozlúčili s deviatakmi, ktorí ďalej pokračujú na svoje štúdijnej ceste. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, aby táto rozlúčka bola dôstojnou. Tiež sa chcem poďakovať rodičom, ktorí zabezpečili občerstvenie na tejto oslave. Našim deviatakom už len chcem popriať, aby sa im darilo na novom pôsobisku. Držíme palce.
MZ
V stredu 25. júna 2025 sa deti z našej materskej školy zúčastnili nezabudnuteľného výletu na Farme u Ježa v Čičave – miesta, kde to žije prírodou, zvieratkami a dobrou náladou. Úprimne ďakujeme Miškovej mamke, ktorá tento výnimočný deň s láskou deťom darovala – zabezpečila celý výlet aj autobus pre všetky deti MŠ. Jej štedrosť a ochota nám umožnila prežiť deň plný radosti, objavovania a priateľstva.
Výtvarný krúžok bol pre deti počas celého školského roka priestorom pre rozvoj nielen tvorivých schopností, ale aj osobnostného rastu a sociálneho učenia. Verní heslu: „Nehľadáme dokonalosť, ale radosť z tvorenia,“ sme sa pravidelne stretávali v prostredí, ktoré bolo pre deti bezpečné, podporné a rešpektujúce ich individuálne potreby tak, aby mohli pracovať vlastným tempom s dostatočným priestorom sebavyjadrenia, cítiť sa komfortne a zároveň rásť v sebavedomí tvorivou činnosťou, učiť sa vyjadriť emócie kresbou, rozvíjať kreativitu, pracovať v skupine, ako aj vytvoriť si pozitívny vzťah k umeniu. Rôzne výtvarné techniky pomáhali deťom zlepšovať koordináciu rúk, citlivosť a schopnosť sústrediť sa na detail. Každé dokončené dielo bolo príležitosťou zažiť úspech. O pokroku našich detí svedčia aj ocenenia vo výtvarných súťažiach.
„Vo svete, kde každý vníma inak, je umenie spoločným jazykom.“
MJ, SP, TŠ
V utorok 24. júna 2025 sme s deťmi z našej materskej školy zažili deň plný chutí, vôní a skvelej zábavy! Vybrali sme sa na poznávací výlet do pizzérie Cherry v Benkovciach, kde nás už netrpezlivo očakávala pani pizzérka s pripraveným prekvapením.
Deti si vyskúšali, aké je to byť skutočným pizzérom – od vaľkania cesta, natierania omáčky, až po pridávanie obľúbených ingrediencií. Všetko vlastnoručne! A viete čo? Každému sa podarila pizza snov, ktorú si s chuťou zjedol rovno z pece.
Po výbornom jedle nechýbalo ani trochu zábavy – deti sa vyšantili na pieskovisku a osviežili sa chutným nanukom. Výlet bol pre všetkých plný radosti, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov.
Veľké poďakovanie patrí mamičke nášho Adamka za sprostredkovanie tejto milej návštevy a tiež všetkým rodičom za dôveru a podporu. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvá!
JK
Powered by aSc EduPage