• Čističky vzduchu

Našim cieľom je vytvoriť zdravé a čisté prostredie počas pobytu detí v špeciálnej materskej škole. Vďaka projektu sme mohli zabezpečiť 3ks čističiek vzduchu.

Matematika s montessori, s podtitulom: „pomôž mi, aby som to dokázal sám“.

Dieťa sa prostredníctvom pomôcok stáva subjektom vzdelávania, je vedené k samostatnému učeniu sa, prestáva byť objektom, na ktorý musí učiteľ vplývať. Výučba s konkrétnymi pomôckami zefektívni výsledok vzdelávania a zároveň zvýši kvalitu života žiakov s hendikepom.

Montessori aktivity

Účelom projektu je spoznávať svet zmyslami prostredníctvom montessori pomôcok. Každá pomôcka je zameraná na rozvoj jedného zmyslu.

Muzikoterapia

Cieľom projektu je formou muzikoterapie odbúrať napätie, stres, podporiť vnímanie detí s hendikepom, podnietiť ich k verbálnej i neverbálnej komunikácii, a tým prispieť k ich psychomotorickému napredovaniu, výchove a vzdelávaniu, rozvíjať vzťah s okolím.

Muzikoterapia ako edukačný nástroj

Zámerom projektu je v rámci muzikoterapie  priblížiť žiakom hudbu a to prostredníctvom jedinečného hudobného nástroja WoodPack. Cieľom je poskytnúť možnosť vlastnej hudobnej improvizácie, ktorá z terapeutického hľadiska ponúka priestor k slobodnému preskúmavaniu nových spôsobov správania, vyjadrovania, komunikácie a sociálnych interakcií.

Muzikoterapia pre deti s autizmom

Cieľom projektu je eliminovať poruchy správania a zlepšiť psychické zdravie formou terapeutického prístupu muzikoterapie pomocou netradičného hudobného nástroja Kogonki.

Relaxácia hrou

Zámerom projektu je poskytnúť žiakom so zdravotným znevýhodnením príjemné prostredie na aktívnu relaxáciu vytvorené na školskom dvore. Jedným z hlavných cieľov je stimulácia zmyslových orgánov a hybnosti detí s viacnásobným postihnutím. To je umožnené prostredníctvom pružinových hojdačiek, oddychových lavičiek a relaxačných vakov.

Snoezelen v špeciálnej materskej škole

Zámerom projektu je zriadiť Snoezelen aj v špeciálnej materskej škole. Tmavá relaxačná miestnosť je prístupná vďaka zatemňujúcej rolete v jednej z tried ŠMŠ a zakúpením rôznych stimulačných pomôcok.

Trieda pre žiakov s viacnásobným postihnutím

Cieľom projektu je zriadiť triedu a vytvoriť tak priestor na viaczmyslové aktivity a hry pre žiakov s ťažkým postihnutím. Zámerom bolo zakúpiť základné vybavenie triedy, ale aj senzorické pomôcky, ktoré prispievajú k zdokonaľovaniu motorických schopností, poznania, porozumenia a komunikácie, predstavivosti a ďalších kľúčových kompetencií detí s hendikepom.

Usilovný mravček komunikuje

Formou aktivít podporujúcich hovorenú reč sú rozvíjané komunikačné schopnosti detí v špeciálnej materskej škole, čo napomáha nielen k nadviazaniu kontaktu s okolím, ale aj k podpore pozitívneho emocionálneho vývoju detí. Využitie programu Baby Sings je počiatočným impulzom k podpore rozvoja komunikácie detí s postihnutím.

Vykúzlime čarovné Vianoce

Účelom projektu je podporiť stretnutie rodičov v priestoroch školy pri vianočných koledách a tvorivých dielňach, na ktorých si rodičia vyrobili vianočné ikebany a dekorácie.

Zelená trieda

Cieľom projektu je rekonštrukcia a vynovenie vonkajších priestorov školského dvora, ktoré sú využívané ako vzdelávacia i oddychová zóna. Zámerom Zelenej triedy je smerovať k zdravšej a aktívnejšej škole vybudovaním pocitového chodníka, bylinkovej špirály, vyvýšeného záhonu, aj obnovou altánku.