• Aktivity OZ

•                                 Občianske združenie Radosť vranovských detí

Projekty OZ RADOSŤ VRANOVSKÝCH DETÍ v šk.r. 2019/2020

Nadačný fond JUDr. Jiřího Charváta – Korčuľovanie bez bariér 200 €

Zámerom projektu je umožniť deťom s telesným a viacnásobným postihnutím pokračovať v korčuľovaní a získavaní základov korčuľovania pod vedením kvalifikovanej trénerky. Kurzy základov korčuľovania by sa realizovali pravidelne v priebehu školského roka 2019/2020 na ľadovej ploche v STD Aréne vo Vranove nad Topľou.

12 Grand Mesiačikov – Ľadová šanca 200 €

Nadácia podporila – nadviazala na minuloročný projekt sumou 200 € na prenájom ľadovej plochy.

Nadácia Volkswagen Slovakia – Laserová terapia 1 000 €

Zámerom projektu je umožniť Rehabilitačnému zariadeniu Spojenej školy, Budovateľská 1309, Vranov nad Topľou využívať metódu stimulovania bunkového metabolizmu pomocou laserového lúča. Cieľom projektu je podporiť zdravie detí so zdravotným znevýhodnením pôsobením lasera v organizme ako celku, čím sa zvýši dýchanie tkanív, ale aj oxidačné a regeneračné procesy.

Raiffeisen - Gesto pre mesto – Trieda pre žiakov s autizmom – 1 000 €

Cieľom projektu je zriadiť novú triedu pre žiakov s autizmom, zakúpiť nový nábytok, stôl a stoličky. Z finančnej podpory bola podporená trieda v špeciálnej materskej škole.

Nadácia EPH – Pomôž mi, aby som to dokázal sám – 3 360 €

Projekt je určený na podporu využívania Montessori pedagogiky v Spojenej škole, Budovateľská 1309, Vranov nad Topľou. Financie budú použité na nákup odbornej literatúry, didaktických montessori pomôcok a školenia Montessori pedagogiky.

Trieda pre žiakov s viacnásobným postihnutí 700 €

OZRVD v spolupráci s PB nábytok a p. Repkovou zrealizovala v školskom roku 2019/2020 obnovu triedy pre žiakov s viacnásobným postihnutím. Finančná podpora je využitá na výrobu nového nábytku do triedy, ktorá je využívaná aj v rámci školského klubu detí.

Sivý Snoezelen – 1 700 €

OZRVD v spolupráci so Spojenou školou, Budovateľská 1309, Vranov nad Topľou realizuje vybudovanie novej Snoezelen miestnosti, ktorá bude ladená do sivých odtieňov. OZRVD zabezpečí rekonštrukciu sivého podsvieteného suchého bazéna na podporu zrakovej stimulácie u detí, zakúpi špeciálne stropné svietidlo, zrkadlovú kupolu, podstavec, svetelnú reťaz.

Projekty v školskom roku 2018/2019 :

Nadácia 12 Grand Mesiačikov – „Ľadová šanca“

Dar v hodnote 1 500€ v podobe: 30x prenájom ľadovej plochy a 5 párov korčúľ. Cieľom projektu je poskytnúť deťom so zdravotným znevýhodnením možnosť naučiť sa základom korčuľovania pod vedením kvalifikovanej trénerky krasokorčuľovania a dobrovoľníkov školy.

Nadácia Volkswagen Slovakia – „Keď pohyb lieči“

Dar v hodnote 900 € bol použitý na nákup troch posilňovacích strojov a záťažových vriec  rôznych hmotností potrebných na každodennú rehabilitáciu žiakov.

Grantový program zdravotnej poisťovne Dôvera – Oxygenoterapia – 850€

Zámerom projektu je prostredníctvom kyslíkovej terapie pozitívne ovplyvniť a zregenerovať mozgové bunky, zlepšiť telesné funkcie a redukovať únavu detí. Cieľom je posilniť imunitu a zvýšiť koncentráciu mozgovej aktivity detí.

Nadácia Prameň – Bazálna stimulácia – 300 €

Financie budú použité na nákup stimulačných pomôcok potrebných na vykonávanie Bazálnej stimulácie v rámci záujmovej činnosti školy.

OZ Radosť vranovských detí zakúpilo a prispelo na:

• 800 litrov náhradnej náplne do sedacích vakov pre žiakov školy, nový sedací vak a sedacie vankúšiky do novozariadenej triedy k projektu Raiffeisen.

• Chladnička (dar) pre Rehabilitačné zariadenie potrebná na uskladnenie kryosáčkov, injekcií a liekov.

• 1 euro pre každé dieťa na návštevu kina, rozprávka: Princezná a dráčik.

• Adventný kalendár na Mikuláša pre každého žiaka školy a CD s vianočnými koledami

• Polohovací had v hodnote 105 € ako spoluúčasť na projkte Bazálna stimulácia

• 10 kusov ochranných plášťov pre žiakov školy v hodnote 131,04 €