• Súťaž v "ponožkovej výzve"

          • Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu, najoriginálnejšiu a najpútavejšiu fotku ponožkovej výzvy. Súťaže sa zúčastnilo veľa z vás. Spomedzi fotiek, ktoré nám prišli sme nedokázali vybrať tú naj naj naj, a tak sme sa rozhodli, že budú víťazmi všetci a každého jedného z vás odmeníme gumovacím perom a trhacím zošitom. Za vecné darčeky ďakujeme Papierníctvu Papier Lechman s.r.o v Michalovciach. A už teraz sa tešíme na ďalšiu ponožkovú výzvu.

          • Veľkonočné tvorenie v praktickej škole

          • Prípravy na Veľkú noc sú už aj v Praktickej škole v plnom prúde. Veľkonočné pohľadnice, maľované vajíčka, prvé jarné kvety, či rôzne výrobky na burzu si žiaci vyrábajú na krúžku, v školskej družine alebo počas vyučovania na výtvarnej výchove, či pracovnom vyučovaní. V cvičnej kuchynke sme si vyskúšali veľkonočné pečenie ale aj rôzne iné dobroty. Vyrobili sme si aj digitálnu pohľadnicu, ktorú sme poslali na predmete administratívne práce na počítači. Na prechádzke sme obdivovali veľkonočné dekorácie v centre mesta.

          • 21.marec svetový deň Downovho syndrómu

          • Svetový deň Downovho syndrómu bol vyhlásený v roku 2006 na podnet organizácií Down Syndrome International (DSI) a European Down Syndrome Association (EDSA). Dátum bol symbolicky odvodený z číslic 3 a 21 (trizómia 21. chromozómu). Cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o tomto genetickom ochorení a zapojiť ľudí s Downovým syndrómom do spoločnosti. V spojenej škole sme si tento deň tiež pripomenuli rôznymi aktivitami, ktorými si žiaci rozvíjali jemnú motoriku, zrakové vnímani, sociálne zručnosti a pozornosť. Obuli sme si rozdielne ponožky, aby sme vyjadrili spolupatričnosť s ľuďmi s Downovým syndrómom, a teda aj s našimi žiakmi. Touto akciou sme si chceli opäť pripomenúť myšlienku Viliama Gaňa: „"Milovať to, čo je krásne, nie je ťažké. Ale priznať sa k jedincom, ktorým osud vtisol znak menejcennosti, si vyžaduje ľudí celých, obetavých, ľudí vysokej kultúry srdca."

          • Čitateľský maratón

          • V stredu 20. marca sme sa zapojili do akcie Čítajme si 2024, ktorú organizuje Linka detskej istoty.

            Čitateľský maratón prebiehal v VII.B triede, ktorá sa zmenila na relaxačnú miestnosť plnú kníh. Navzájom sme si prečítali príbeh zo zoo (Milá Zoo), príbehy o zvieratkách (3 mačiatka, Káčatko a kuriatko) aj dobrodružstvá dvoch žabiakov (Kvak a Čľup sú spolu) a Hádanky z abecedy.

            Do čítania sa zapojila takmer celá škola – starší žiaci čítali mladším, knihu chytil do ruky každý, kto pozná písmenká a každý sa svojou troškou zapojil do knižného predpoludnia v rámci marca – mesiaca knihy.

            Už teraz sme zvedaví, ako sa nám naši malí čitatelia za rok zlepšia a ako sa ich čitateľské schopnosti posunú na novú úroveň.

            Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia pri dobrej knihe!

          • Keď príbehy ožívajú

          • V mesiaci marec, ktorý je mesiacom knihy sme si v IV.B ŠZŠ pripomenuli rozprávkové príbehy. Prvý príbeh, ktorý sme si zahrali bol „O troch prasiatkach.“ Najprv sme si príbeh pozreli, predstavili postavy, pripravili rekvizity a zahrali samotný príbeh. Potom sme si na hodinách matematiky, výtvarnej výchovy a vecného učenia samotný príbeh znázornili a rozobrali. Druhý príbeh, ktorý sme si zahrali bol „ Domček, domček, kto v tebe býva. Príbeh sme si zahrali spolu so spolužiakmi s II.B ŠZŠ. Príbeh v sebe odráža hodiny hudobnej výchovy, pracovného vyučovania a hodín na rozvíjanie komunikácie. Žiakom sa takéto zážitkové učenie veľmi páčilo a veríme, že to neboli naše posledné odohrané príbehy.

          • Rozprávkové dni

          • Všetci máme radi rozprávky. Je to asi tým, že rozprávky majú šťastný koniec. Keďže rozprávky sú ukryté v knihách a tie majú tento mesiac sviatok, rozprávali sme sa o nich v týchto dňoch ešte viac ako inokedy. Žiakov spojenej školy potešilo divadielko, zrealizované šíkovnými pedagógmi v rámci krúžku Z rozprávky do rozprávky. Vďaka možnosti zahrať si divadielko,  si všetci   zopakovali tradičné slovenské rozprávky ako Červená Čiapočka, O neposlušných kozliatkach či Medovníkový domček. Niektorí sa aj premenili na rozprávačov a vyrozprávali rozprávku svojím spolužiakom. Zažili sme spolu pekné marcové rozprávkové dni.​​​​​​

          • Školíme sa

          • Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM) v auguste 2023 predstavil odbornej verejnosti šesť programov inovačného vzdelávania, ktoré reflektujú požiadavky škôl súvisiace s reformou inkluzívneho vzdelávania.
            Aj na spojenej škole sa pedagogickí a odborní zamestnanci  zúčastnili školenia na  tému: Stratégie a metódy na podporu aktívneho učenia sa žiakov. Zámerom inovačného vzdelávania je  zlepšiť pripravenosť pedagogických a odborných zamestnancov na poskytovanie inkluzívneho vzdelávania a výchovy detí a žiakov so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami, ale aj ostatných detí a žiakov, ktorí podporu odôvodnene  potrebujú.
            Pedagogickí a odborní zamestnanci  v oblasti výchovy a vzdelávania tak budú lepšie pripravení prispieť k zvyšovaniu psychickej pohody detí a možnosti rozvíjať ich výchovno- vzdelávací potenciál.

          • Mladí záhradníci

          • Prichádza jar a s ňou nás čakajú práce v záhrade. Preto sa musíme na to pripraviť. Žiaci druhého stupňa na hodinách pracovného vyučovania siali semená zeleniny a byliniek. Pripravovali zazimované muškáty a polievali kvety. Aj keď si zašpinili ruky roboty sa nezľakli. Už sa tešia kedy budú slnečné dni aby sa dalo pracovať vonku.

          • MDŽ v SŠ

          • 8. marec je sviatkom všetkých žien, bola to príležitosť a dôvod pre náš mužský kolektív prejaviť vďaku a úctu ženskosti všetkým dámam našej Spojenej školy s prianím:


            „Prajeme Vám šťastie len,
            prajeme Vám krásu k tomu,
            nech ste ozdobou každého domu.
            Ďakujeme za všetku Vašu lásku, obetu a nehu,
            bez ktorej by život bol ako rieka bez brehu"

          • Medzinárodný deň žien.

          • Medzinárodný deň žien (často označovaný skratkou MDŽ), pripadajúci každoročne na 8. marec, je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 newyorských krajčírok v roku 1908.Tieto bojovali za zrušenie povinného desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

            MDŽ na Slovensku

            Prvý sviatok MDŽ v ČSR sa konal v roku 1921 a o rok neskôr nadobudol už masový charakter. Počas druhej svetovej vojny bol MDŽ zrušený, posledný sa konal v roku 1938. Po roku 1945 bol MDŽ znovu obnovený a oslavujeme ho dodnes každoročne.

            Žena je ako kvetina, silná a krehká zároveň. Vie rozžiariť úsmev na perách i poškriabať svojimi tŕňmi. Keď ju zahrnieš láskou a starostlivosťou, rozkvitne ti nádhernými kvetmi. Keď na ňu ale zabudneš, chradne. Prajeme Všetkým ženám krásny Medzinárodný deň žien, nech naďalej kvitnú, žiaria a robia život lepším, farebnejším a  radostnejším!

          • Dôležitý oznam

          • Riaditeľ Spojenej školy Budovateľská 1309 vo Vranove nad Topľou oznamuje, že v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2015-R z 31. 10. 2005 a po konzultácii s RÚVZ vo Vranove n/T sú od 16.02.2024 vo všetkých zložkách školy  z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a detí vyhlásené chrípkové prázdniny.

            V termíne od 26.2.2024 do 01.03.2024  sú jarné prázdniny.

            Vyučovanie pre žiakov začína po jarných prázdninách 04.03.2024 - pondelok.

          • Príbeh hudby

          • Dňa 15.02.2024 v čase od 11.30 hod. sa žiaci a zamestnanci našej školy mali možnosť pripojiť k sledovaniu On-line koncertu Príbeh hudby Slovenskej filharmónie, do ktorého projektu sa naša škola zapojila. Účinkujúci  ako  Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor, herec Vladimír Kobielský a mnoho ďalších zaujímavých umeleckých osôb pripravili nám a našim žiakom nezabudnuteľný zážitok plný hudby, zábavy a možnosti využitia interaktívnych prvkov. Žiaci si počas koncertu mali možnosť vypracovať pracovné listy a zopakovať si poznatky o hudobných nástrojoch. Týmto koncertom sa žiaci mohli bližšie zorientovať v umeleckom svete hudby, orchestra  a hudobných nástrojov. Bol to pre nás všetkých príjemný zážitok a spríjemnenie dňa v škole.

             

          • Svetový deň bez mobilu

          • 6. februára bol Svetový deň bez mobilu, pri tejto príležitosti sa realizovala aktivita „Môj deň bez mobilu“. Žiaci každej triedy v týždni od 5.2. – do 9.2. nakreslili na výkres A4 aktivitu, ako zmysluplne využili deň bez používania mobilného telefónu – v tento deň sa v SŠ každý snažil o to, aby nepoužil svoj mobilný telefón počas celého vyučovacieho procesu a prestávok. Práce žiakov sú vystavené na nástenke VLV do konca mesiaca.

            koordinátor VLV Mgr. Mariana Hašková

          • „Valentínske poďakovanie"

          • Deň svätého Valentína v našej škole bol príjemnou a srdečnou udalosťou. Deti sa s nadšením zapojili do výmeny valentínskych pozdravov so svojimi rovesníkmi. Na uľahčenie tejto výmeny sme zorganizovali špeciálnu aktivitu, kde žiaci vystupovali ako valentínski poštári. Počas celého dňa žiaci doručovali svojim spolužiakom valentínske pozdravy, ktorými šírili lásku a radosť. Valentínski poštári brali svoje úlohy vážne a zabezpečili, aby sa každý pozdrav dostal k určenému príjemcovi. Valentín na našej škole slúžil ako pripomienka dôležitosti láskavosti a uznania. Študentom to poskytlo príležitosť spojiť sa navzájom na hlbšej úrovni a vytvoriť si trvalé spomienky.

            Aj v  rámci krúžku Šikovníček žiaci realizovali Valentínske poďakovanie. To patrilo všetkým zamestnancom, vedeniu SŠ a zamestnancom na technickom úseku. Títo zamestnanci s nimi neprichádzajú do kontaktu priamo, ale len v obmedzenej miere. No napriek všetkému im pomáhajú skvalitniť výchovno-vzdelávací proces a pomôcť k lepším výsledkom. Týmto im veľmi pekne ďakujeme a želáme im veľa pracovných úspechov a škole spokojných žiakov.

          • Valentínske lízatko v ZŠ pri ZZ

          • Ľudia oslavujú deň Svätého Valentína mnohými spôsobmi. Nie však každý človek má príležitosť stráviť tento sviatok v pohodlí domova so svojimi blízkymi. A tak ani tento rok sme na pacientov a zamestnancov nezabudli. V súlade s krásnym sentimentom, ktorý sa za dnešným dňom skrýva, sa ZŠ pri ZZ v spolupráci so študentmi z Gymnázia Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou rozhodla na znak lásky a vďaky obdarovať Valentínskymi lízatkami a  krásnymi piesňami všetkých pacientov a zamestnancov a vniesť tak do života všetkých ľudí radosť a slnko.

          • Valentín

          • MALL.SK - ♥️ Krásny Valentín :) Prajeme Vám veľa lásky ♥️ | Facebook

            „Najväčším šťastím v živote človeka je vedomie,

            že nás niekto miluje preto, aký som,

            alebo skôr aj napriek tomu , aký som.“

             

            14. február je deň, kedy sa oslavuje Valentín. Tento deň je sviatkom všetkých, ktorí sa majú radi. Obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami, či inými drobnosťami.

            Viete však, že sviatok Sv. Valentína nie je novodobým výmyslom? Viete, kto to bol  sv. Valentín a prečo si ľudia práve v tento deň vyznávajú lásku?

            O svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu, koluje veľa legiend. Jednou z najznámejších je kresťanská legenda, ktorá hovorí o svätom Valentínovi, ktorý bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov.  Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie.

            V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

            Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

          • Fašiangový karneval

          • Fašiangy sú odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Obdobie fašiangov sa spája s karnevalmi, veselicami a zábavami. Inak to nebolo ani v našej spojenej škole. Po odovzdaní výpisov polročného hodnotenia sme pripravili pre žiakov karneval. Bolo že to radosti a zábavy. Princezné, čarodejníci, policajti, sestričky, zvieratká- všetky tieto krásne farbené masky privítala kráľovná zimy Perinbaba. Deti si užili veru kopec srandy aj pri balónovom a stoličkovom tanci. A ako to na fašiangy býva, nesmú chýbať ani známe fašiangové dobroty. Chceme sa poďakovať všetkým dobrodincom, ktorí nás  nimi obdarili.
            ZRPŠ – sladkosti a pochutiny
            OZ Radosť vranovských detí  v spolupráci s  p. uč. Kalmanovou– nakrčníky pre žiakov a deti  školy.
            p. Libera, p. Novická, p.Printsová a zamestnanci školy-koláče, šišky.
            Ďakujeme aj darcom plyšových hračiek pre každú masku a všetkým zamestnancom za pomoc a organizáciu tejto vydarenej akcie.
            Všetci sme si odniesli krásne zážitky.

          • Súťaž v "ponožkovej výzve"

            Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu, najoriginálnejšiu a najpútavejšiu fotku ponožkovej výzvy. Súťaže sa zúčastnilo veľa z vás. Spomedzi fotiek, ktoré nám prišli sme nedokázali vybrať tú naj naj naj, a tak sme sa rozhodli, že budú víťazmi všetci a každého jedného z vás odmeníme gumovacím perom a trhacím zošitom. Za vecné darčeky ďakujeme Papierníctvu Papier Lechman s.r.o v Michalovciach. A už teraz sa tešíme na ďalšiu ponožkovú výzvu.

          • Veľkonočné tvorenie v praktickej škole

            Prípravy na Veľkú noc sú už aj v Praktickej škole v plnom prúde. Veľkonočné pohľadnice, maľované vajíčka, prvé jarné kvety, či rôzne výrobky na burzu si žiaci vyrábajú na krúžku, v školskej družine alebo počas vyučovania na výtvarnej výchove, či pracovnom vyučovaní. V cvičnej kuchynke sme si vyskúšali veľkonočné pečenie ale aj rôzne iné dobroty. Vyrobili sme si aj digitálnu pohľadnicu, ktorú sme poslali na predmete administratívne práce na počítači. Na prechádzke sme obdivovali veľkonočné dekorácie v centre mesta.

          • 21.marec svetový deň Downovho syndrómu

            Svetový deň Downovho syndrómu bol vyhlásený v roku 2006 na podnet organizácií Down Syndrome International (DSI) a European Down Syndrome Association (EDSA). Dátum bol symbolicky odvodený z číslic 3 a 21 (trizómia 21. chromozómu). Cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o tomto genetickom ochorení a zapojiť ľudí s Downovým syndrómom do spoločnosti. V spojenej škole sme si tento deň tiež pripomenuli rôznymi aktivitami, ktorými si žiaci rozvíjali jemnú motoriku, zrakové vnímani, sociálne zručnosti a pozornosť. Obuli sme si rozdielne ponožky, aby sme vyjadrili spolupatričnosť s ľuďmi s Downovým syndrómom, a teda aj s našimi žiakmi. Touto akciou sme si chceli opäť pripomenúť myšlienku Viliama Gaňa: „"Milovať to, čo je krásne, nie je ťažké. Ale priznať sa k jedincom, ktorým osud vtisol znak menejcennosti, si vyžaduje ľudí celých, obetavých, ľudí vysokej kultúry srdca."

          • Čitateľský maratón

            V stredu 20. marca sme sa zapojili do akcie Čítajme si 2024, ktorú organizuje Linka detskej istoty.

            Čitateľský maratón prebiehal v VII.B triede, ktorá sa zmenila na relaxačnú miestnosť plnú kníh. Navzájom sme si prečítali príbeh zo zoo (Milá Zoo), príbehy o zvieratkách (3 mačiatka, Káčatko a kuriatko) aj dobrodružstvá dvoch žabiakov (Kvak a Čľup sú spolu) a Hádanky z abecedy.

            Do čítania sa zapojila takmer celá škola – starší žiaci čítali mladším, knihu chytil do ruky každý, kto pozná písmenká a každý sa svojou troškou zapojil do knižného predpoludnia v rámci marca – mesiaca knihy.

            Už teraz sme zvedaví, ako sa nám naši malí čitatelia za rok zlepšia a ako sa ich čitateľské schopnosti posunú na novú úroveň.

            Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia pri dobrej knihe!

          • Keď príbehy ožívajú

            V mesiaci marec, ktorý je mesiacom knihy sme si v IV.B ŠZŠ pripomenuli rozprávkové príbehy. Prvý príbeh, ktorý sme si zahrali bol „O troch prasiatkach.“ Najprv sme si príbeh pozreli, predstavili postavy, pripravili rekvizity a zahrali samotný príbeh. Potom sme si na hodinách matematiky, výtvarnej výchovy a vecného učenia samotný príbeh znázornili a rozobrali. Druhý príbeh, ktorý sme si zahrali bol „ Domček, domček, kto v tebe býva. Príbeh sme si zahrali spolu so spolužiakmi s II.B ŠZŠ. Príbeh v sebe odráža hodiny hudobnej výchovy, pracovného vyučovania a hodín na rozvíjanie komunikácie. Žiakom sa takéto zážitkové učenie veľmi páčilo a veríme, že to neboli naše posledné odohrané príbehy.

          • Rozprávkové dni

            Všetci máme radi rozprávky. Je to asi tým, že rozprávky majú šťastný koniec. Keďže rozprávky sú ukryté v knihách a tie majú tento mesiac sviatok, rozprávali sme sa o nich v týchto dňoch ešte viac ako inokedy. Žiakov spojenej školy potešilo divadielko, zrealizované šíkovnými pedagógmi v rámci krúžku Z rozprávky do rozprávky. Vďaka možnosti zahrať si divadielko,  si všetci   zopakovali tradičné slovenské rozprávky ako Červená Čiapočka, O neposlušných kozliatkach či Medovníkový domček. Niektorí sa aj premenili na rozprávačov a vyrozprávali rozprávku svojím spolužiakom. Zažili sme spolu pekné marcové rozprávkové dni.​​​​​​

          • Školíme sa

            Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM) v auguste 2023 predstavil odbornej verejnosti šesť programov inovačného vzdelávania, ktoré reflektujú požiadavky škôl súvisiace s reformou inkluzívneho vzdelávania.
            Aj na spojenej škole sa pedagogickí a odborní zamestnanci  zúčastnili školenia na  tému: Stratégie a metódy na podporu aktívneho učenia sa žiakov. Zámerom inovačného vzdelávania je  zlepšiť pripravenosť pedagogických a odborných zamestnancov na poskytovanie inkluzívneho vzdelávania a výchovy detí a žiakov so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami, ale aj ostatných detí a žiakov, ktorí podporu odôvodnene  potrebujú.
            Pedagogickí a odborní zamestnanci  v oblasti výchovy a vzdelávania tak budú lepšie pripravení prispieť k zvyšovaniu psychickej pohody detí a možnosti rozvíjať ich výchovno- vzdelávací potenciál.

          • Mladí záhradníci

            Prichádza jar a s ňou nás čakajú práce v záhrade. Preto sa musíme na to pripraviť. Žiaci druhého stupňa na hodinách pracovného vyučovania siali semená zeleniny a byliniek. Pripravovali zazimované muškáty a polievali kvety. Aj keď si zašpinili ruky roboty sa nezľakli. Už sa tešia kedy budú slnečné dni aby sa dalo pracovať vonku.

          • MDŽ v SŠ

            8. marec je sviatkom všetkých žien, bola to príležitosť a dôvod pre náš mužský kolektív prejaviť vďaku a úctu ženskosti všetkým dámam našej Spojenej školy s prianím:


            „Prajeme Vám šťastie len,
            prajeme Vám krásu k tomu,
            nech ste ozdobou každého domu.
            Ďakujeme za všetku Vašu lásku, obetu a nehu,
            bez ktorej by život bol ako rieka bez brehu"

          • Medzinárodný deň žien.

            Medzinárodný deň žien (často označovaný skratkou MDŽ), pripadajúci každoročne na 8. marec, je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 newyorských krajčírok v roku 1908.Tieto bojovali za zrušenie povinného desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

            MDŽ na Slovensku

            Prvý sviatok MDŽ v ČSR sa konal v roku 1921 a o rok neskôr nadobudol už masový charakter. Počas druhej svetovej vojny bol MDŽ zrušený, posledný sa konal v roku 1938. Po roku 1945 bol MDŽ znovu obnovený a oslavujeme ho dodnes každoročne.

            Žena je ako kvetina, silná a krehká zároveň. Vie rozžiariť úsmev na perách i poškriabať svojimi tŕňmi. Keď ju zahrnieš láskou a starostlivosťou, rozkvitne ti nádhernými kvetmi. Keď na ňu ale zabudneš, chradne. Prajeme Všetkým ženám krásny Medzinárodný deň žien, nech naďalej kvitnú, žiaria a robia život lepším, farebnejším a  radostnejším!

          • Dôležitý oznam

            Riaditeľ Spojenej školy Budovateľská 1309 vo Vranove nad Topľou oznamuje, že v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2015-R z 31. 10. 2005 a po konzultácii s RÚVZ vo Vranove n/T sú od 16.02.2024 vo všetkých zložkách školy  z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a detí vyhlásené chrípkové prázdniny.

            V termíne od 26.2.2024 do 01.03.2024  sú jarné prázdniny.

            Vyučovanie pre žiakov začína po jarných prázdninách 04.03.2024 - pondelok.

          • Príbeh hudby

            Dňa 15.02.2024 v čase od 11.30 hod. sa žiaci a zamestnanci našej školy mali možnosť pripojiť k sledovaniu On-line koncertu Príbeh hudby Slovenskej filharmónie, do ktorého projektu sa naša škola zapojila. Účinkujúci  ako  Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor, herec Vladimír Kobielský a mnoho ďalších zaujímavých umeleckých osôb pripravili nám a našim žiakom nezabudnuteľný zážitok plný hudby, zábavy a možnosti využitia interaktívnych prvkov. Žiaci si počas koncertu mali možnosť vypracovať pracovné listy a zopakovať si poznatky o hudobných nástrojoch. Týmto koncertom sa žiaci mohli bližšie zorientovať v umeleckom svete hudby, orchestra  a hudobných nástrojov. Bol to pre nás všetkých príjemný zážitok a spríjemnenie dňa v škole.

             

          • Svetový deň bez mobilu

            6. februára bol Svetový deň bez mobilu, pri tejto príležitosti sa realizovala aktivita „Môj deň bez mobilu“. Žiaci každej triedy v týždni od 5.2. – do 9.2. nakreslili na výkres A4 aktivitu, ako zmysluplne využili deň bez používania mobilného telefónu – v tento deň sa v SŠ každý snažil o to, aby nepoužil svoj mobilný telefón počas celého vyučovacieho procesu a prestávok. Práce žiakov sú vystavené na nástenke VLV do konca mesiaca.

            koordinátor VLV Mgr. Mariana Hašková

          • „Valentínske poďakovanie"

            Deň svätého Valentína v našej škole bol príjemnou a srdečnou udalosťou. Deti sa s nadšením zapojili do výmeny valentínskych pozdravov so svojimi rovesníkmi. Na uľahčenie tejto výmeny sme zorganizovali špeciálnu aktivitu, kde žiaci vystupovali ako valentínski poštári. Počas celého dňa žiaci doručovali svojim spolužiakom valentínske pozdravy, ktorými šírili lásku a radosť. Valentínski poštári brali svoje úlohy vážne a zabezpečili, aby sa každý pozdrav dostal k určenému príjemcovi. Valentín na našej škole slúžil ako pripomienka dôležitosti láskavosti a uznania. Študentom to poskytlo príležitosť spojiť sa navzájom na hlbšej úrovni a vytvoriť si trvalé spomienky.

            Aj v  rámci krúžku Šikovníček žiaci realizovali Valentínske poďakovanie. To patrilo všetkým zamestnancom, vedeniu SŠ a zamestnancom na technickom úseku. Títo zamestnanci s nimi neprichádzajú do kontaktu priamo, ale len v obmedzenej miere. No napriek všetkému im pomáhajú skvalitniť výchovno-vzdelávací proces a pomôcť k lepším výsledkom. Týmto im veľmi pekne ďakujeme a želáme im veľa pracovných úspechov a škole spokojných žiakov.

          • Valentínske lízatko v ZŠ pri ZZ

            Ľudia oslavujú deň Svätého Valentína mnohými spôsobmi. Nie však každý človek má príležitosť stráviť tento sviatok v pohodlí domova so svojimi blízkymi. A tak ani tento rok sme na pacientov a zamestnancov nezabudli. V súlade s krásnym sentimentom, ktorý sa za dnešným dňom skrýva, sa ZŠ pri ZZ v spolupráci so študentmi z Gymnázia Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou rozhodla na znak lásky a vďaky obdarovať Valentínskymi lízatkami a  krásnymi piesňami všetkých pacientov a zamestnancov a vniesť tak do života všetkých ľudí radosť a slnko.

          • Valentín

            MALL.SK - ♥️ Krásny Valentín :) Prajeme Vám veľa lásky ♥️ | Facebook

            „Najväčším šťastím v živote človeka je vedomie,

            že nás niekto miluje preto, aký som,

            alebo skôr aj napriek tomu , aký som.“

             

            14. február je deň, kedy sa oslavuje Valentín. Tento deň je sviatkom všetkých, ktorí sa majú radi. Obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami, či inými drobnosťami.

            Viete však, že sviatok Sv. Valentína nie je novodobým výmyslom? Viete, kto to bol  sv. Valentín a prečo si ľudia práve v tento deň vyznávajú lásku?

            O svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu, koluje veľa legiend. Jednou z najznámejších je kresťanská legenda, ktorá hovorí o svätom Valentínovi, ktorý bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov.  Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie.

            V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

            Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

          • Fašiangový karneval

            Fašiangy sú odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Obdobie fašiangov sa spája s karnevalmi, veselicami a zábavami. Inak to nebolo ani v našej spojenej škole. Po odovzdaní výpisov polročného hodnotenia sme pripravili pre žiakov karneval. Bolo že to radosti a zábavy. Princezné, čarodejníci, policajti, sestričky, zvieratká- všetky tieto krásne farbené masky privítala kráľovná zimy Perinbaba. Deti si užili veru kopec srandy aj pri balónovom a stoličkovom tanci. A ako to na fašiangy býva, nesmú chýbať ani známe fašiangové dobroty. Chceme sa poďakovať všetkým dobrodincom, ktorí nás  nimi obdarili.
            ZRPŠ – sladkosti a pochutiny
            OZ Radosť vranovských detí  v spolupráci s  p. uč. Kalmanovou– nakrčníky pre žiakov a deti  školy.
            p. Libera, p. Novická, p.Printsová a zamestnanci školy-koláče, šišky.
            Ďakujeme aj darcom plyšových hračiek pre každú masku a všetkým zamestnancom za pomoc a organizáciu tejto vydarenej akcie.
            Všetci sme si odniesli krásne zážitky.

    • Kontakty

      • Spojená škola, Budovateľská 1309, Vranov n/T
      • +421 57 4495512, mobil:0911 031 224, PaedDr. Jozef Imrich - riaditeľ školy +421 57 4885443, mobil:0911 909 294, Mgr. Anna Novotná - zástupca riaditeľa ZŠ pre TP, ŠZŠ, PŠ +421 917 440 692, mobil:0917 440 692, Mgr. Jana Kolesárová - zástupca riaditeľa ŠMŠ, ZŠ pre autistov, ZŠ pri zdravotníckom zariadení +421 57 4885141, Mgr. Gabriela Ihnátová - odborný referent PaM +421 57 4885140, Eva Hrehová - ekonóm, hospodár +421 57 4422778 v dňoch PO, PIA, Mgr. Martina Žipajová - sociálny pracovník +421 57 4885444 - rehabilitačné oddelenie
      • Budovateľská 1309, 093 01 Vranov nad Topľou 09301 Vranov nad Topľou Slovakia
      • 42089816
      • 2022938489
      • riaditelssvt@gmail.com - PaedDr. Imrich, riaditeľ zastupcassan@gmail.com - Mgr. Novotná, zástupca riaditeľa ZŠ pre TP, ZŠ pre autistov, ŠZŠ, PŠ zastupcasmsjk@gmail.com - Mgr. Kolesárová, zástupca riaditeľa ŠMŠ, ZŠ pri zdravotníckom zariadení personalistassvt@gmail.com - Mgr. Ihnátová, odborný referent PaM hospodarsseh@gmail.com - Eva Hrehová, hospodár socialnypracssvt@gmail.com - Mgr. Žipajová, sociálny pracovník
      • +421911 031 224
    • Prihlásenie